РАДІАТОРНЕ
ОПАЛЕННЯ
Класичне радіаторне опалення залишається найбільш популярним засобом обігріву будівлі. Це не дивно, адже радіаторні системи досить прості та надійні, радіатори є одними з найефективніших приладів, що обігрівають і внаслідок випромінювання, і внаслідок конвекції, перекривають холодні зони під вікнами, мають купу типів та розмірів для реалізації рішень в будь-яких приміщеннях.
Типи радіаторів
Алюмінієві
Найпопулярніший тип радіаторів для приватного будинку - це секційні алюмінієві радіатори. Вони легкі, стійкі до корозії, мають велику тепловіддачу. Завдяки секційній структурі можна набирати радіатори будь-якої довжини для компенсації теплоопору приміщення.
Параметри однієї секції:
Типовий розмір: 500х90х80 мм.
Вміст теплоносія: 0,4 л.
Тепловіддача: 250 В
Біметалічні
Схожі за конструкцією на алюмінієві секційні радіатори, але відрізняються укріпленою конструкцією: всередині вони мають сталеві патрубки, покриті зовні алюмінієвою оболонкою. Такий тип радіаторів може витримувати більший тиск води в тепломережі та більш стійкий до гідроударів, оскільки основним його призначенням було використання у багатоквартирних будинках з централізованим опаленням. Мають меншу тепловіддачу, ніж алюмінієві.
Параметри однієї секції:
Типовий розмір: 500х90х80 мм.
Вміст теплоносія: 0,125 л.
Тепловіддача: 150 В
Чавунні
Застарілий тип радіаторів під маркуванням МС-140, який масово вироблявся у радянському союзі та яким були обладнані майже всі квартири в багатоквартирних будинках. Через матеріал виготовлення є дуже важкими, що додає незручностей при закупівлі та монтажі, зовнішній вигляд поступається сучасним моделям радіаторів. Перевага - довговічність, вони будуть стояти десятки років, широкі канали протоку теплоносія що мінімізує вірогідність зашлакування протоку. Також, наразі виробляються декілька моделей дизайнерських чавунних радіаторів з вишуканим зовнішнім виглядом.
Параметри однієї секції:
Типовий розмір: 690х120х140 мм.
Вміст теплоносія: 1,4 л.
Тепловіддача: 180 В
Мідно-алюмінієві
Непоганий вибір для опалення приватного будинку. Являють собою цільну конструкцію з мідних труб (каналів), вкритих алюмінієвим зовнішнім кожухом. Завдяки мідній серцевині стійкі до корозії. Є декілька типорозмірів по довжині та висоті, підвід труб можливий знизу та збоку. У кожного типорозміру відмінні показники тепловіддачі, що дозволяє зробити підбірку радіаторів для різноманітних приміщень.
Типорозміри:
Розміри по висоті: від 200 до 600 мм
Розміри по довжині: від 400 до 2000 мм
Сталеві панельні
Мабуть, найкращий вибір для приватного будинку. Особливість полягає в конструкції радіатора: канали теплоносія пролягають безпосередньо в стінках, що максимально пришвидшує нагрів поверхні та дозволяє з максимальною точністю контролювати температуру приміщення. Завдяки конструкції з оребреням середньої частини - мають на 15% покращену конвекцію, внаслідок чого приміщення прогрівається швидше та рівномірніше. Мають величезну кількість типорозмірів по глибині, довжині та висоті, що дозволяє ідеально підібрати потрібну специфікацію обладнання. Є можливість замовляти виконання у різних кольорах RAL та з принтами на поверхні. Бувають горизонтального та вертикального монтажу, підвід труб збоку та знизу.
Типорозміри:
Розміри по висоті: від 300 до 900 мм
Розміри по довжині: від 400 до 3000 мм
Радіаторне опалення - найбільш типовий та звичний засіб обігріву приміщень. Воно має найбільшу ефективність у перерахунку на вкладені кошти, можливість роздільного керування температурою у різних кімнатах, ефективно перекриває холодні зони біля вікон. Зазвичай розведення труб робиться у кільцевий засіб за допомогою двотрубної системи "подача-зворотка". Більш комфортним, хоча і затратнішим буде "лучове" розведення за допомогою розподільчих колекторів: за такої схеми зручніше корегувати температуру опалення та балансувати гідравлічні навантаження, що підвищує ефективність опалення та дозволяє заощаджувати на опаленні додатково близько 10 відсотків. Грамотним є розміщення радіаторів біля вікон для перекриття холодних зон біля них, але у великих кімнатах (20 квадратних метрів та більше) це може спричинити дисбаланс розподілу тепла по приміщенню, адже основне випромінюване тепло буде поруч з вікном, тоді як в інших місцях кімнати буде холодніше. Щоб цього уникнути потрібно грамотно розрахувати тип, кількість, розмір радіаторів, розглянути можливість використання комбінованої системи з теплою підлогою.
В сучасних радіаторних системах робота системи корегується автоматично за допомогою кімнатних термостатів, які у поєднанні з автоматичними клапанами або автоматикою котла самостійно підтримують задану температуру приміщення. Інший засіб контролю та комфорту - термостатичні клапани на радіаторах, які виконують аналогічну функцію, цей варіант дешевший, але менш точний в підтримці температури.
Популярними є комбіновані системи опалення, в яких у додачу до радіаторів для опалення використовується тепла підлога. Такі системи називаються "низькотемпературні", працюють в режимі температури теплоносія 50-30 градусів (75-50 в традиційному опаленні), значно більш комфортні для людини, заощадливі за витратами палива, обладнання та матеріали працюють значно довше не маючи великих температурних навантажень.
Якісні монтаж та налагодження системи опалення - це питання не просто отримання тепла, а отримання його саме у тій кількості, в якій потрібно в кожному приміщенні, без одягання светрів на кухні, коли у спальні "Африка". Це питання комфорту та збереження нервів та здоров'я родини, питання економії на паливі. Це питання автоматизації керування за допомогою сучасних пристроїв. На питання, яке обладнання потрібне у додаток до радіаторів, як і у який послідовності його монтувати, як та якими трубами потрібно робити розведення, як налаштувати гідравліку, які клапани, датчики та прилади безпеки потрібні в системі - на всі ці, та ще десятки "як" відповість лише професіонал. Ми розглянемо загальні принципи комплектації, адже ази цієї теми варто розуміти кожному власнику будинку з котельнею, але якщо вам тільки доведеться її змонтувати, або є потреба в реконструкції - наполегливо радимо звернутись до професіоналів.
Також питанням для аналізу є системи керування розподілом тепла по кімнатах та окремих радіаторах. Найсучаснішим рішенням пропонують використання розподільчих колекторів для окремих контурів, які керуються автоматично шляхом погодозалежної автоматики або кімнатних термостатів. Ще одним з варіантів автоматизації керування є використання термостатичних головок на подаючі магістралі, але вони більш інерційні та мають суттєву погрішність, адже оцінюють лише тепло навколо себе, а не в цілому у приміщенні. Найпростішим є ручне регулювання клапанів на радіаторах, що є найдешевшим, але не додає комфорту та економії.
Щодо приладів безпеки - то на радіаторах це лише відвідники повітря, які потрібні для захисту від повітряних пробок у системі та розповітрення при першому запуску системи. Отже, якщо ви лише плануєте систему у власному будинку, бажаєте урахувати усі нюанси та уникнути прикрих помилок, усунення яких може бути дорогим та болючим, ми пропонуємо вам звернутися до фахівців, які швидко та надійно прорахують вам систему опалення з урахуванням ваших потреб та побажань.
Підбиваючи підсумки, якщо вашою метою є отримання ефективного та комфортного опалення за розумні гроші - радіатори та компанія Київтерм завжди готові прийти на допомогу.