Багатьом українцям здається застарілим варіант радіаторного опалення, та вони надають перевагу встановленню теплої підлоги. Хтось же, навпаки скептично ставиться до цих "нововведень". Ми допоможемо вам підібрати найкраще рішення для обігріву оселі
Тепла підлога — це система опалення в якій тепло поширюється від підлоги вгору. Вони бувають електричними та водяними.
Переваги теплої підлоги:
Економічність. Тепла підлога споживає менше енергії, ніж радіатори, тому може заощадити гроші на рахунках за опалення, що досить актуально для сьогоденних реалій.
Комфорт. система такого типу рівномірно розподіляє тепло по всій кімнаті, створюючи відчуття комфорту. До того ж приємні відчуття тепла в ногах змусять вас відкинути сумніви, щодо встановлення саме теплої підлоги.
Безпечність. Тепла підлога не сушить повітря, тому є більш безпечною для людей, які страждають на алергію або астму.
Естетичність. тепла підлога повністю непомітна. на відміну від радіаторів, що займають місце, збирають пил, що важко прибрати та не завжди вписуються в інтер'єр.
Недоліки:
Вартість установки. Встановлення теплої підлоги є більш дорогим, ніж радіаторів. Також законодавство України дозволяє встановлювати лише електричні системи у квартирах, що значно дорожчі за водяні. Але якщо ви власних приватної будівлі, ці обмеження на вас не діють.
Обмеження у просторі. Підлогове опалення краще підходить для невеликих приміщень.
Складність у ремонті. Ремонт теплої підлоги більш фінансово- та трудомістке ніж радіаторів.
Радіаторне опалення - це система опалення, в якій тепло поширюється від радіаторів, розташованих у кімнатах. Радіатори також можуть бути водяними або електричними.
Переваги радіаторного опалення:
Простота встановлення.
Доступна ціна. Радіатори на ринку присутні в широкому діапазоні цін та доступності.
Простота ремонту. Недолік теплої підлоги в ремонті постає перевагою радіаторної системи.
Недоліки
Нерівномірне поширення тепла. Тепловід радіаторів поширюється нерівномірно, тому в деяких частині кімнати може бути холодно, в той же час, коли в іншій спекотно.
Сухе повітря. Радіатори пересушують повітря, що може стати проблемою для людей, що страждають на астму чи алергію.
Також перегляньте статтю про систему теплих стін
Що ж таки краще?
Вище перераховано, лише основні плюси та мінуси цих двох систем, ще існує безліч тонкощів та особливостей кожної будівлі, що треба розглядати перед початком проєктування. Загалом тож найкращим варіантом буде комбінування цих двох систем, при якому радіатори перешкоджають втратам тепла крізь вікна (саме тому іх встанвлюють саме під ними), а тепла підлога надає основне комфортне та рівномірне опалення у приміщеннях.
Довговічність як обох систем окремо, так і скомбіновані разом, безпосередньо залежить від якості матеріалів і професійного монтажу.
Якщо не економити на основних, несучих вузлах, то система прослужить вам не менш, як чверть століття.
А безкоштовну консультацію за телефоном, з подальшим виїздом фахівця на об'єкт та знижку матеріали та обладнання, ви зможете отримати співпрацюючи з КИЇВТЕРМ.
Comments