"Теплі стіни" - це сучасний, економічний та дуже комфортний вид опалення житлових приміщень. Принцип роботи аналогічний такому в теплих підлогах: на поверхнях стін укладається труба, яка кріпиться на поверхні за допомогою спеціальних монтажних шин.
Таке рішення дозволяє досягти неймовірної ефективності у порівнянні з традиційним опаленням радіаторами: на одному з об'єктів, де цього року вперше опалювали будову за допомогою теплих стін та підлоги після глобальної реконструкції системи опалення, економія, за підрахунками замовника, склала від 20% у найхолодніший період, до 50% в "близьконульову" погоду. Це можливо завдяки двом основним складникам: по-перше, радикально знижуються тепловтрати приміщень завдяки тепловому бар'єру на зовнішніх стінах; по-друге така система працює з низькотемпературними джерелами тепла (конденсаційний котел, тепловий насос), які є приладами з найвищчим ККД сьогодення, що в комплексі забезпечує максимальну економію опалювальних ресурсів. Результатом є ідеальна за рівномірністю, керованістю температурою та швидкістю прогріву система з мінімальними експлуатаційними витратами.
Особливості
Головне - ділянки стін з укладеною трубою не повинні бути закриті меблями, щоб не перешкоджати розподілу тепла у приміщеннях. Найкращими варіантами для таких систем є сучасні інтер'єрні рішення в стилі "лофт", "студія" без нагромаджень меблів. Звісно, такі рішення також ідеально підходять для опалення різних приміщень спортивного та клубного призначення, де потрібно мінімізувати наявність опалювальних приладів та одночасно досягти рівномірного розподілу тепла.
З урахуванням специфіки укладання труби на стінах, це рішення ідеальне для новобудов до етапу внутрішнього оздоблення приміщень, адже щоб реконструювати приміщення в поточної експлуатації витрат і зусиль доведеться понести значно більше. Сам принцип укладання труби аналогічний такому в теплих підлогах: труба укладається "равликом" або "змійкою" з рівними проміжками між витками. Труба застосовується спеціальна, з поперечно-зшитого поліетилену, яка при максимальній тепловіддачі не дозволяє проникати повітрю крізь стінки. Кількість труби розраховується на основі тепловтрат приміщення і знаходиться зазвичай в діапазоні 8-12 погонних метрів труби на 1 метр квадратний стіни. Дуже важливо заздалегідь правильно спроектувати систему опалення стін із розрахунком контурів, щоб забезпечити рівномірну гідравліку на всіх ділянках. Ми, в компанії "Київтерм", для таких відповідальних робіт використовуємо труби, арматуру та автоматику Rehau, яка є, на наш погляд, ідеальним рішенням для реалізації подібних проектів.
Окремо слід зазначити додаткову чудову функцію, яку можна реалізувати за допомогою "теплих стін" - це охолодження приміщень у літній період. Якщо для генерації тепла використовується тепловий насос, він аналогічно генерує охолодження в інвертованому режимі. При цьому якість охолодження у такій системі на кілька порядків комфортніша за рівномірністю розподілу та контролю температури порівняно з кондиціонерами, а традиційні для кондиціонерів "протяги" та "застуди" відсутні як факт.
Невеличкий фотоогляд монтажу теплих стін з на одному з наших об'єктів:
Comments