top of page
electric-boiler.jpg

ОПАЛЕННЯ
БЕЗ ГАЗУ

Енергетична криза, що розвивається сьогодні у всьому світі у зв'язку з різким подорожчанням газу, боляче б'є по звичайним людям. В Україні також непроста ситуація, тому проблему опалення на наступні кілька років потрібно розглянути уважно з точки зору пошуку адекватної альтернативи газовому опаленню. На щастя, сучасні інженерні розробки дозволяють знайти комфортне та економічно обґрунтоване рішення для будь-якого виду палива, що вам доступне.

Альтернативи газовому опаленню

Втілення альтернативного опалення не означає, що газові прилади потрібно зрізати та викинути. Зовсім ні, усе наявне газове обладнання повинно залишитись та бути доступним для використання у будь-яку мить, адже ситуація може змінитись і газове опалення буде знов розглядатись як основне та найдешевше. Ми розглядаємо альтернативи які дозволяють комбінувати типи опалювальних пристроїв, об'єднавши їх в єдину систему керування. Адже наше завдання не тільки знайти альтернативне опалення, а й зробити його комфортним, а перемикання між пристроями - швидким та простим.

Опалення твердим паливом

Опалення твердим паливом - чи не перша альтернатива, яку розглядають та обирають користувачі у нашій країні, адже дрова та вугілля це найдоступніші ресурси для всіх. Головне питання, яке при цьому переслідується - наскільки комфортним є сьогодні опалення твердопаливним котлом, адже ми всі звикли до комфорту. З точки зору облаштування твердопаливної котельні - першим потрібно знати те, що це повинне бути окреме приміщення, на відміну від газового котла, який може бути розташованим в житлових кімнатах. Також йому, звичайно, потрібен окремий димар для виведення продуктів горіння. Рівень комфорту буде напряму залежати від типу та вартості обладнання, сучасні автоматизовані типи твердопаливних котлів цілком можуть працювати без уваги користувача до тижня, але найпростіші та найдешевші конфігурації, звісно, потребують чищення та завантаження палива кожні 2-4 години. Наші фахівці  можуть допомогти вам з конфігурацією обладнання, щоб збалансувати рівень комфорту та витрат.

Електричне опалення

З точки зору комфорту та простоти інтегрування в наявну систему,  електричний котел, мабуть, одне з найцікавіших рішень.  Вони компактні, не потребують додаткового димаря, потужність до 9 кВт включно можуть бути під'єднаними до однофазної мережі. В роботі він майже безшумний, з точки зору ефективності електричні пристрої мають найвище ККД, з точки зору швидкості нагріву та підтримки заданої температури - кращі за будь-що. Суцільні переваги, але  звісно ж є "але". Вартість тарифів на електроенергію. За нашим досвідом, протягом опалювального сезону, обладнання в середньому працює 30% часу на номінальної потужності. Тобто, якщо у вас буде котел 9 кВт, то розраховуйте  витрати на електроенергію, в середньому 3 кВ/год, що дорівнює, близько 2000 кВт щомісяця. Звісно ж ці цифри дуже орієнтовні та надані лише як довідкові, адже в залежності від матеріалів будівлі, його утеплення та, нарешті, типу та функціоналу системи опалення ця цифра може коливатись, але цього вам буде достатньо щоб провести нескладні розрахунки та отримати орієнтовну цифру витрат. Є, до речі, рішення яке дозволить заощадити на електриці - наявність нічних тарифів з меншою вартістю кВт/год. Щоб максимізувати потенціал "дешевих годин" потрібно додатково оснастити систему тепловим акумулятором. Це, по суті, велика утеплена бочка, яка акумулює тепло, щоб потім роздавати його на  прилади, що роздають тепло (радіатори), не використовуючи котельне обладнання. Таким чином, вночі ви будете гріти теплоносій в акумуляторі за нічним тарифом, а вдень опалювати приміщення за допомогою акумульованого тепла. Ємність акумулятора потрібно розраховувати за параметрами: 50 літрів бака на 1 кВт потужності котла. 

Опалення альтернативними джерелами енергії

Мабуть, найперспективніший напрямок теплової енергії, який дає суттєві економічні вигоди у довгостроковій перспективі. Мова йде про природні відновні джерела енергії, такі як сонячна, ґрунтова та повітряна. Але, якщо мова йде про опалення, то слід розуміти, що в наших широтах опалювати будинок лише сонячною енергію це завдання "з зірочкою", адже в зимовий період, саме коли потрібно тепло, сонячних днів в наших широтах дуже мало, і щоб конвертувати достатню кількість теплової енергії потрібно велика кількість сонячних панелей і акумуляційних баків, що економічно недоцільно, адже буде окуповувати себе десятиріччя. Отже, ми пропонуємо розглядати сонячні колектори або як засіб забезпечувати себе теплою водою, для чого вони ідеально підходять, або як допоміжний засіб при опаленні, за умови, що є інше джерело теплогенерації. Що ж до опалення, то найпередовіші технології альтернативних джерел втілені в пристроях, що звуться "тепловий насос". Тепловий насос, це пристрій, здатний конвертувати навіть мінусову температуру в тепло, і ніякої магії тут немає. Принцип дії повітряного теплового насоса та конструкція аналогічні принципу дії кондиціонера-інвертора, який також здатен опалювати повітря за мінусових температур, але замість внутрішнього блоку, який у кондиціонера видає холод/тепло, у теплового насоса це блок з теплообмінником, що передає тепло системі опалення. Принцип конвертації меншої температури в більшості полягає в фізичних особливостях газу, який змінює свою температуру при зміні тиску. В кондиціонерах та повітряних теплових насосах цю функцію виконує газ "фреон". В конструкції цих приладів є компресор, що виконує функцію стиснення газу, в процесі якого відбувається його нагрів, і вже нагрітий газ віддає через теплообмінник тепло теплоносієві. Коефіцієнт перетворення електричної енергії в теплову називається COP (Coefficient of Performance) і залежить від класу ефективності обладнання. Наприклад, в насосах класу ефективності "А" найкращий показник COP дорівнює 3,6, це означає, що на 1 кВт витраченої електроенергії ви отримаєте 3,6 кВт теплової, в насосах класу "G" це буде 2,4, що дорівнює витратам 1 кВт енергії на 2,4 кВт отриманої теплової. Однак слід розуміти, що для повітряних насосів показник ефективності буде знижуватись у залежності від різниці зовнішніх та внутрішніх температур. 

ПІДБЕРЕМО РОЗУМНУ
АЛЬТЕРНАТИВУ ГАЗУ

Ми розробили велику кількість проєктів, які поєднують в одній котельні декілька опалювальних пристроїв на різних видах палива. Наші фахівці готові вивчити вашу ситуацію та надати зважені та інформативні поради щодо реконструкції вашої котельні.

Слід пам'ятати, що альтернативне джерело повинно бути здатним компенсувати 100% потрібного тепла, це є золотим правилом взаємно компенсуючих приладів. Наприклад, якщо у вас будинок 200 метрів квадратних і для обігріву ви використовуєте 24-кВт газовий настінний котел, слід розглядати лише обладнання такої ж потужності. 

Плануючи організацію альтернативного джерела тепла в вашому будинку найкраще буде, перш за все, проконсультуватись з цього приводу з фахівцями, адже для різних систем та приміщень одні рішення можуть бути більш вигідними та ефективними ніж інші. Наприклад, сумнівним буде рішення з тепловим насосом якщо ви плануєте обігрівати неутеплений сталевий ангар і вам потрібна температура теплоносія не менш ніж 80 градусів, в той самий час, не ліпшим з точки зору ефективності та зручності буде використання твердопаливного котла в разі, якщо у вас низькотемпературна система з теплими полами. 

Завдяки наявності проєктного відділу компанія Київтерм надасть вам найкращі рішення з облаштування додаткових джерел опалення, або запроєктує систему "з нуля". Ми не беремо грошей за первинну консультацію і, зазвичай, вже на цьому етапі можемо вказати вектори руху та приблизні бюджети рішень.

Про планування

Створимо будинок ваших мрій

Роскажіть, яким він має бути

bottom of page