ГАЗОВЕ
ОПАЛЕННЯ
Опалення газом - найбільш поширений засіб обігріву приміщень - будь то квартира, офіс, виробництво, склад, приватний будинок або щось інше. Кількість різноманітних газових котлів дозволяє вирішити будь-які завдання з опалення на потрібний бюджет. Завдяки високій теплотворності газу він дуже швидко нагріває великі об'єми теплоносія, але при цьому газові котли мають найширший діапазон модуляції, що дозволяє навіть могутньому обладнанню працювати у дуже заощадному режимі.
Типи газових котлів
З модульованим та звичайним пальником
Найдешевші варіанти газових котлів мають немодульований пальник, здатний працювати лише на номінальній потужності. Це означає, що якщо у вас котел на 10 кВт, то він буде працювати тільки на таку потужність, навіть якщо ситуація цього не потребує, а регулювати температуру теплоносія він здатен лише вмикаючись/вимикаючись. Такий режим розходує набагато більше газу та нездатний підтримувати одну температуру теплоносія - вона буде постійно стрибати та коливатись в діапазоні 10 градусів від встановленого значення. І навіть не дивлячись на те, що такі котли десь утричі дешевші за стандартний настінний котел з широким функціоналом - ця різниця вартості швидко втратить своє значення через велике споживання газу та дискомфорт. Що ж до обладнання з модульованим пальником - його контролер модулює потужність пальника в залежності від заданої температури теплоносія та фактичної, та чим меншою буде різниця, тим нижчою буде потужність, внаслідок чого буде більш стабільно і точно підтримуватись потрібна температура та заощаджуватись до 15% витрат на паливо.
Підлогові та настінні
Разом з технологіями у котельному обладнанні удосконалювався і дизайн обладнання. Головним завданням для такого типу техніки завжди було мінімізувати її розмір та вдало інтегрувати її в наявний дизайн будівлі. В наслідок чого з'явились настінні котли компактних розмірів. У наш час котел невеликої потужності до 30 кВт йде у настінному виконанні, більшій - у підлоговому. Настінні котли йдуть вже укомплектованими усім необхідним обладнанням - розширювальний бак, насосна група, клапан безпеки; підлогові потребують окремо докупити ці елементи, т.к. їх характеристики будуть залежати від особливостей системи опалення. Водночас настінний котел завжди потребує наявності електричного струму для функціонування, а підлоговий - ні. З функціональної точки зору підлогові котли можуть відрізнятись чавунним теплообмінником, що зробить його дорожчим, але більш стійким до корозійних ефектів.
Парапетні та димоходні
Ця характеристика властива лише для підлогових котлів. Звичайний газовий котел потребує димоходу для відводу продуктів згоряння, але в сегменті малої потужності (до 7 кВт) є котли, які виводять дим просто крізь стіну спеціальним дефлектором, що не дозволяє задувати пальник зовнішнім потоком повітря - парапетні котли. На відміну від турбованих котлів, які також не потребують димоходу, парапетний також не потребує й електричного струму, дим видаляється самостійно. Все що потрібно - запланувати отвір в стіні за розміром дефлектора.
З природною тягою та турбовані
У настінних котлах побутової потужності є два варіанти камери згоряння: відкрита та закрита. Котел з відкритою камерою - це стандартне виконання він повітря для горіння йде зсередини приміщення де він змонтований. Котел с закритою камерою використовує повітря зовні й туди ж викидає продукти горіння, для цього він обладнаний турбіною. Турбовані котли дещо дорожчі, але вони і більш ефективні, адже автоматика розраховує і регулює кількість необхідного повітря для поточної потужності, внаслідок чого пальник завжди працює в оптимальному режимі.
Одно- та двоконтурні
Одна з найкомфортніших функцій сучасних газових котлів - функція нагріву побутової гарячої води. В цьому режимі котел працює як звичайна газова колонка і в проточному режимі здатен нагріти до 14 літрів води за хвилину, чого досить для звичайних процедур - миття посуду, набір ванни, приймання душу і так далі. Такий котел називається двоконтурним. Перший контур нагріває радіатори опалення, другий гріє проточну воду. Котел без функції нагріву води називається одноконтурним.
Конденсаційні
Це найсучасніша модифікація газових котлів, яка дозволяє на 15-20% знизити витрати на опалення. Принцип їх дії - робота в низькотемпературному режимі, завдяки чому температура димових газів становиться близькою до точки конденсації, що і відбувається на теплообміннику спеціальної форми. На відміну від звичайного пластинчатого теплообмінника, який гріється розташованим знизу пальником, конденсаційний теплообмінник має спіральну форму, а спеціально розроблений пальник розташовано зсередини спіралі. При роботі пальника продукти горіння проходять крізь спіраль теплообмінника, конденсуючись на його стінках, та віддають значну частину свого тепла теплоносію, внаслідок чого і досягається суттєве підвищення його ефективності.
ПОТРІБНА ДОПОМОГА
ПО ВИБОРУ КОТЛА?
Ми розробили велику кількість проєктів котелень та змонтували їх, отже точно знаємо особливості різних моделей котлів у поєднанні з різними опалювальними системами. Наші фахівці готові вивчити вашу ситуацію та надати зважені та інформативні поради щодо реконструкції вашої котельні.
Що важливо розуміти?
Газовий котел є одним з найпопулярніших опалювальних агрегатів завдяки своїй зручності у керуванні та безпеці. На питання, яке обладнання потрібне, як і у який послідовності його монтувати, як та якими трубами потрібно робити розведення, як налаштувати гідравліку, які клапани, датчики та прилади безпеки потрібні в системі - на всі ці, та ще десятки "як" відповість лише професіонал. Ми розглянемо загальні принципи комплектації, адже ази цієї теми варто розуміти кожному власнику будинку з котельнею, але якщо вам тільки доведеться Ії змонтувати, або є потреба в реконструкції - наполегливо радимо звернутись до професіоналів.
Газовий котел з класичною системою опалення потребує наявність димоходу, розширювального бака для води, трубопроводу і насосу для транспортування теплоносія, радіаторів для віддачі тепла приміщенню.
Турбовані газові котли не потребують наявність димоходу, але вони повинні бути змонтовані на зовнішній стіні, крізь яку буде виведено коаксіальний патрубок для забору повітря ти відводу диму.
Одноконтурні газові котли також можна облаштувати для нагріву побутової води, для цього в систему потрібно вбудувати буферну ємність з теплообмінником непрямого нагріву.
Конденсаційні газові котли для максимального розкриття потенціалу повинні працювати в низькотемпературному режимі, при якому температура теплоносія не перевищує 50 градусів, отже потрібно передбачити відповідне підвищення площі радіаторів опалення для отримання потрібної кількості тепла. Найкращим чином таке обладнання працює в системі з теплою підлогою, що також потребує низької температури теплоносія.
Особливості газової котельні
Газові котли мають досить велику кількість різноманіть конструкцій, отже і монтаж цих котлів буде відрізнятись в залежності від типу, потужності, енергозалежності та інших факторів.
Щодо загальних принципів монтажу газових котлів, вони потребують, зазвичай, наступних умов:
-
Підведення магістрального газу, або
-
Наявність рідкого газу
-
Наявність димаря
-
Наявність розширювального баку
-
Наявність групи безпеки котла
-
Наявність змішувальної гідрострілки
-
Наявність циркуляційного насосу
-
Наявність розподільчого колектору
-
Наявність буферної ємності
-
Наявність бака непрямого нагріву
В ідеальній котельні все це має бути, однак, є типи котлів, котрі вже містять в собі перелічені вузли. Наприклад, настінні котли невеликої потужності, вже мають вбудовану групу безпеки, насос, розширювальний бак. З двоконтурним котлом не потрібен бак непрямого нагріву, адже він виготовляє гарячу воду за принципом газової колонки, і так далі. Щоб не допустити помилок при комплектуванні газового котла перед монтажем ми радимо звернутись до професіоналів, які вислухають ваші потреби та побажання, оцінять існуючі умови монтажу та розроблять проєкт, що описує усі необхідні елементи.