top of page
electric-boiler.jpg

ЕЛЕКТРИЧНЕ
ОПАЛЕННЯ

Електричні котли та конвектори - дуже популярне рішення для домашнього опалення. Це один із найбільш комфортних видів опалення, що дозволяє точно регулювати температурні параметри та програмувати клімат в будівлі. Серед всіх опалювальних приладів саме електрокотли мають найвищі ККД, комфорт (відсутність шуму, бруду), безпеку. З точки зору монтажу та обслуговування вони теж мають важливі переваги: відсутня необхідність в окремій котельні, димоходу, газопроводу. А в окремих випадках взагалі можна просто придбати конвектор, увімкнути в розетку та через 5-10 хвилин отримати гарячий пристрій для опалення.

Варіанти електричного опалення

Система опалення з електрокотлом
 

Опалення за допомогою електрокотла, поєднаного з традиційною системою опалення є найбільш надійним, комфортним та безпечним, якщо мова йде про опалення цілого будинку. Порівняємо можливості котла у порівнянні з конвекторами, які можна окремо придбати та встановити по кімнатах. Ключовим є можливість централізованого керування температурою будівлі без необхідності бігати по кімнатах, як у випадку з конвекторами. По-друге, економічно це більш вигідно, адже після нагріву теплоносія електрокотел лише підтримує температуру на мінімальній потужності, у той час, коли конвектор щоразу вмикається на повну потужність у кожній кімнаті, що особливо болісно буде відбиватися на бюджеті в перехідні періоди, коли температури не дуже низькі та опалення потрібне на мінімальній потужності. По-третє, з точки зору клімату, конвектор не є дуже комфортним, адже нагрівальний елемент конвектора висушує повітря. З точки зору пожежної безпеки купа конвекторів у різних кімнатах, що навантажують усю електромережу будинку також не найбільш вдале рішення. Підбиваючи підсумки, якщо вам потрібно опалення цілого будинку - найкращим варіантом буде організація традиційної системи опалення з електрокотлом. Якщо потрібно обігріти окрему кімнату або невеличке приміщення без перегородок - конвектор буде більш обґрунтованим рішенням.

Електричні конвектори

Електроконвектор є одним із найзручніших варіантів, коли потрібно швидко організувати опалення невеличкого приміщення або кімнати з мінімальним вкладенням коштів. Ключові переваги конвекторів - невелика ціна, простота монтажу, швидкий нагрів. Найчастіше конвектори застосовують для обігріву приміщень, в яких не передбачено або не функціонує система опалення (офіс, балкон). В інших випадках їх застосовують, коли потужності опалення не вистачає і в приміщенні​ "свіжо". При виборі конвекторів потрібно звертати увагу на їх потужність, та вибирати їх в залежності від розміру приміщення, яке потрібно обігріти. Також бажано, щоб нагрівальний елемент (спіраль) був закритий та не контактував напряму з повітрям в приміщенні, це дозволить уникнути пересушення повітря, що негативно впливає на самопочуття мешканців. 

Опалення за допомогою електричних
теплових вентиляторів

Тепловий вентилятор - це пристрій з нагрівальним елементом (елементами), що примусово виштовхує нагріте повітря крізь сопло. Вони бувають дуже різними по потужності, від невеличких "дуйок" для ніг до потужних промислових пристроїв, призначених для опалення комерційних або виробничих приміщень. Головна перевага - примусова конвекція повітря, що дозволяє швидко прогріти велике приміщення одним пристроєм. Отже, зазвичай вони використовуються саме для таких цілей - обігрів ангарів, складів, СТО, магазинів та інше. 

Інфрачервоне електричне опалення

Інфрачервоні обігрівачі - популярна опція для обігріву на відкритому просторі у холодну пору, та не дуже ефективний засіб для нагріву приміщень. Річ у тому, що він гріє лише поверхні, не нагріваючи саме повітря, таким чином, в приміщені тепло буде відчувати лише той, на кого спрямований інфрачервоний промінь. Але знову ж він буде відчувати тепло тільки з боку нагрівача, тобто, наприклад, спереду буде відчутно тепло, а спині буде холодно. Приклади його використання - вулична торгова точка, весілля або інші заходи на відкритому повітрі з офіційним/вечірнім вбранням, масові заходи на відкритому повітрі - концерти, стадіони, мітинги. 

Електрична тепла підлога

Електрична тепла підлога - це локальний опалювальний пристрій, призначений скоріш для комфорту, ніж для опалення. Зазвичай, електричної підлоги недостатньо для обігріву більш-менш великих приміщень з вікнами від 10 м кв., і їх застосовують для невеличких приміщень де потрібен комфорт у зоні ніг - душові та ванні кімнати, балкон, коридор. 

ПОТРІБНА ДОПОМОГА
З  ЕЛЕКТРООПАЛЕННЯМ?

Ми розробили велику кількість проєктів котелень та змонтували їх, отже точно знаємо особливості різних моделей котлів у поєднанні з різними опалювальними системами. Наші фахівці готові вивчити вашу ситуацію та надати зважені та інформативні поради щодо реконструкції вашої котельні.

Електрокотли, загалом, це найзручніше для монтажу обладнання, адже воно не потребує ні окремої котельні, ні димоходу. Сучасні моделі містять усі необхідні прилади безпеки та функціонування - насос, розширювальний бак, клапан безпеки. Окрім того, навіть котли великої потужності - 20 кВт і більше займають дуже мало місця і можуть бути вмонтовані, наприклад, в меблеву стінку на кухні. Вони майже безшумні та не будуть доставляти дискомфорту. Єдине, що важливо для електрокотла - це надійна, та, бажано, відокремлена лінія електроживлення. Для котлів вище 9 кВт потрібна трьох фазна лінія. Не економте на придбанні стабілізатора живлення, адже як і інше електрообладнання, котел буде вразливим до стрибків напруги. 
 

Головний недолік електрокотла, який потребує серйозної уваги - необхідність резервування тепла на випадок довгострокового вимкнення світла. Попри те, що в сучасному світі це нетипова та екстрена ситуація, для приватних помешкань ми радимо мати генератор на дизельному паливі на випадок аварії в електромережі. 

Опалення електричним котлом є одним з найкомфортніших завдяки своїй зручності у керуванні, високому ККД, безшумності, простоті монтажу. Для використання максимуму від його потенціалу, звісно, потрібно грамотно змонтувати та інтегрувати котел в наявну систему керування опаленням. На питання, яке обладнання потрібне до електрокотла, як і у який послідовності його монтувати, як та якими трубами потрібно робити розведення, як налаштувати гідравліку, які клапани, датчики та прилади безпеки потрібні в системі - на всі ці, та ще десятки "як" відповість лише професіонал. Ми розглянемо загальні принципи комплектації, адже ази цієї теми варто розуміти кожному власнику будинку з котельнею, але якщо вам тільки доведеться змонтувати, або є потреба в реконструкції - наполегливо радимо звернутись до професіоналів.

Електричні котли мають найпростішу конструкцію серед усіх опалювальних пристроїв, отже часто їм навіть не потрібна котельня у класичному форматі. Котел можна повісити просто на кухні, як газову колонку або вмонтувати у шафу. Він майже безшумний, цілком безпечний, не займає багато місця, не потребує димаря. Але опалення лише електрокотлом містить деякі ризики - наприклад при відсутності світла ви, звісно, тепла від нього не отримаєте. 

Зазвичай електрокотел заведено монтувати у комбінації з іншими опалювальними пристроями, наприклад у зв'язці з твердопаливним котлом. Це найвигідніший варіант його використання, адже можна користуватись електроенергією у найвигідніший час - наприклад за нічним тарифом, або у міжсезоння, коли не потрібно багато тепла. 

Також слід зазначити, що електрокотли бувають лише одноконтурними, отже для приготування гарячої води для побутових потреб з його допомогою потрібно запланувати наявність бака непрямого нагріву. Також, якщо є потреба у додатковому комфорті, електрокотел можна оснастити погодозалежним керуванням, в цьому випадку він буде сам корегувати потужність в залежності від погодних умов у цю мить; або кімнатними термостатами, завдяки яким він буде вмикатись як тільки температура у кімнаті буде опускатись нижче завданих параметрів. Все це призводить не лише до комфорту, а й до значної економії у 10-15%.

Особливості монтажу та експлуатації електрокотлів

Створимо будинок ваших мрій

Роскажіть, яким він має бути

bottom of page